Tauragės Bėgime 2016 rekordinis dalyvių skaičius

2016 lapkričio 13 d. Sekmadienį, 11-ąjį kartą vykusiame tradiciniame  Tauragės bėgime Lietuvos karių dienai paminėti – daugiau kaip 800 dalyvių. Šiemet bėgimas buvo perkeltas į Taurų nuotykių parką.

Kareivių bėgime buvo naujos distancijos ir pakeista trasa. Dalyviai galėjo rinktis bėgti   600 m. 1,8 km., 6 km.  arba 12 km. trasas.

Rudeniškas oras neišgąsdindo dalyvių. Bėgikų sulaukta iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, ir kitų Lietuvos miestų.

Nuaidėjus starto šūviams,  pirmieji startavo mažieji bėgikai iki 10 metų amžiaus.

Jaunieji bėgikai varžėsi, įveikdami vieną ratą aplink Taurų pilį.

Paskui startavo 1,8 km. Tauragės bėgimo vyresni dalyviai, jiems reikėjo susukti 3 ratus po 600 m.

12 valandą buvo duotas startas 6 km. ir 12 km. distancijos dalyviams. Po starto šūvio, bėgikai užtvindė pėsčiųjų ir dviratininkų takelius.

6 kilometrų trasą kartu su bėgikais išbandė apie 500 kariškių, kurie bėgo organizuota vora.

12 km. distancijoje  nugalėjo,  2016 metų Olimpinių žaidynių Brazilijoje,  maratono  rungties dalyvis, Valdas Dopolskas iš Vilniaus. Valdas naujoje trasoje užtruko vos 38 min. 12 sek. Olimpiečio vidutinis greitis net 3.11 min/km.

6 km. trasos nugalėtojas Dovydas Budvytis iš Šiaulių “Lukas” klubo. Dovydas 6 km trasą,  įveikė per 20 min. 26 sek. vidutinis greitis 3.24 min/km.

1,8 km. trasą pirmas įveikė Rimas Survilas iš Vilniaus klubo “Stajeris”. Jis nubėgo atstumą per 5 min. 24 sek. vidutinis greitis 3.00 min/km.

Tauragės bėgime netrūko geros nuotaikos.

600 m. vieno rato, aplink Taurų pilį, mažųjų bėgikų tarpe, greičiausias buvo Neimontas Viliušis. Mažasis bėgikas, 600 metrų trasą įveikė per 2 min. 21 sek.

Varžybose buvo naudojama elektroninė skaičiavimo sistema, kuri teisėjams palengvino darbą. Dalyviai netrukus galėjo savo laiką pasitikrinti operatyviai paskelbtame finišo protokole ir internete.

Susumavus rezultatus, kiekvienos amžiaus grupės nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais ir rėmėjų prizais.

Komandinėje įskaitoje pirmąją vietą iškovojo ir gražuole taure buvo apdovanoti Vilniaus miesto bėgimo klubo “Stajeris” bėgikai. Antri liko komanda vienijanti bėgikus iš visos Lietuvos “Bėgimo klubas”. Ant trečiosios prizininkų pakylos lipo Tauragės Žalgirių gimnazijos moksleivių komanda.

Rėmėjų prizu apdovanotas jauniausias dalyvis, tai keturmetis Žygimantas Medeikis, kuris trasoje sugebėjo aplenkti, ne vieną už save vyresnį bėgiką.

Vyriausio dalyvio prizą, tradiciškai atsiėmė nenuilstantis 84 metų senjoras, Matas Ankudavičius iš Kauno.

Skambant šventinei muzikai, bėgimo šventės dalyviai, buvo vaišinami gardžia kareiviška koše ir karšta arbata.

Rezultatai:

Organizatorai dėkoja visiems dalyviams, rėmėjams, savanoriams, žiniasklaidos atstovams. Kartu VISI sukūrėme gražią bėgimo šventę Tauragėje!