Sėkmingas Triatlono sezono startas

2018 04 21 d. Elektrėnuose startavo naujasis Lietuvos Triatlono Taurės sezonas. (Plaukimas, Dviratis, Bėgimas).

Ilgiausioje, olimpinėje triatlono distancijoje, kurioje dalyviai Elektrėnų baseine turėjo nuplaukti 1500 m, dviračiu įveikti 40 km ir nubėgti 10 km, nugalėjo praėjusio sezono triatlono taurės nugalėtojas Marijus Butrimavičius (“Velonova Bioracer Team”), kuris nuotolį įveikė per 2 val. 07 min. 42 sek. laiką.

Antrą vietą užėmė vilnietis Gediminas Pajėda (Aplenksave.lt, 2.11:49 val.), trečias finišavo marijampolietis Andrius Murauskas – 2.16:32 val.

Moterų įskaitoje, kaip vyrų grupėje, triumfavo praėjusio sezono Lietuvos triatlono taurės nugalėtoja Inga Aukselytė (“TRItonas”), ji Elektrėnuose olimpinę distanciją įveikė per 2.32:54 val.

Antrą vietą užėmė vilnietė Elena Šimaitienė – 2.53:39 val., trečia finišavo Polina Čachovskaja 2.56:02 val.

Perpus trumpesnėje – sprinto – distancijoje, kurioje atletai plaukė 750 m, dviračiu važiavo 20 km ir bėgo 5 km, pergalę šventė panevėžiečiai Lukas Prokopavičius ir Evelina Tomkevičiūtė.

Panevėžio triatlono nariai nuotolį atitinkamai įveikė per 1.08:14 val. ir 1.15:10 val. laiką.

Vyrų absoliučioje įskaitoje antrą vietą užėmė Mantas Bartkus (Kaunas, 1.11:43 val.), trečias – marijampolietis Žilvinas Grigaitis (1.14:26 val.).

Moterų įskaitoje antrą vietą užėmė Beatričė Vinciūnaitė (1.21:35 val.), trečia – Rugilė Girštautaitė (1.24:52 val.).

Mėgėjams ir pradedantiesiems skirtoje TRI-FUN rungtyje, kurioje dalyviai turėjo nuplaukti 200 m, dviračiu numinti 10 km ir bėgti 2,5 km, nugalėjo Povilas Pečiukonis iš Veisiejų (37:38 min.) ir panevėžietė Brigita Šniukštaitė (Panevėžio triatlono klubas, 41:30 min.).

Tauragės BMK nariai startavo sprinto rungtyje. Vandens telkinių vanduo dar šaltas, tad pirmoji plaukimo rungtis buvo perkelta į Elektrėnų 50 metrų baseiną. Varžybose startavo apie 200 dalyvių.

Tauragės BMK narys Aloyzas Urbikas savo amžiaus grupėje iškovojo antrąją vietą. Aloyzas už nugaros paliko daug jaunesnių už save sportininkų. 750 m plaukimo baseine, 20 km važiavimo plento dviračiu, 5 km bėgimo laikas 1 val. 27 min.

Elektrėnuose atletams reikėjo įveikti kalvotą dviračių trasą, pūtė stiprus vėjas, asfalto danga nebuvo lygi. Sezono pradžioje dalyviams tai sukėlė sunkumų.