Patarimai ruošiantis varžyboms

Pakankamas fizinis ir psichologinis pasiruošimas yra sėkmingo bėgimo pagrindas, todėl treniruotėms būtina skirti pakankamai dėmesio.

Paskutinieji mėnesiai iki svarbių varžybų reikalauja daugiau laiko ir pastangų iš kiekvieno dalyvio, tačiau imtis drastiškų priemonių ir keisti įprastą treniruočių rėžimą nerekomenduojama. Pasirengimo taktikas žmonės renkasi individualiai, įvertindami savo galimybes bei maratono metu planuojamą pasiekti rezultatą. Norint įveikti visą 42,195 kilometrų nuotolį, ar sėkmingai sudalyvauti trumpesnio nuotolio varžybose, reikia kruopštaus, ne vieną mėnesį trunkančio įdirbio.

Subalansuotas rėžimas padeda neprarasti formos ir nepervargti.

Svarbiausia taisyklė sportuojant yra laipsniškumas. Reguliarios treniruotės ir konsultacijos su profesionaliais treneriais padeda atrasti tinkamiausią savo organizmui rėžimą. Be to, svarbu maratonui ar kitoms varžyboms pradėti ruoštis kuo anksčiau ir taip palaipsniui gerinti fizinę formą.

Kitas sėkmingų treniruočių principas yra krūvių kaita. Ryškūs pokyčiai nepadeda geriau pasirengti maratonui ar kitoms varžyboms, tačiau didesnio krūvio dienos turi kaitaliotis su mažesnių apkrovų dienomis. Subalansuotas rėžimas padeda neprarasti formos ir nepervargti.

Šešios savaitės – tai laikotarpis, kuris yra reikalingas vystyti ištvermės, greičio ir kitas savybes bei organizmui adaptuotis prie specialių krūvių. Tai vadinamasis prisitaikymo blokas, kuriam pasibaigus, galima intensyvinti treniruotes. Būtent per šešias savaites pasiekiamas geriausias sportuojančio žmogaus lygiui individualus rezultatas, todėl ruoštis maratonui ar kitoms varžyboms tokiu pat rėžimu tampa nebeefektyvu.

Tiems, kurie bėgs ilgus nuotolius ir maratonui ruošiasi jau ne vieną mėnesį, šiuo metu patariama laikytis reguliaraus treniruočių rėžimo ir konsultuotis su patyrusiais treneriais. Pradėti mažinti įprastų treniruočių krūvius reikėtų, likus trims savaitėms iki maratono. Maždaug prieš dešimt dienų rekomenduojama planuoti maksimalaus intensyvumo treniruotę, o po jos nebesportuoti taip intensyviai ir leisti organizmui pailsėti.

Pradėti mažinti įprastų treniruočių krūvius reikėtų, likus trims savaitėms iki maratono ar kitų varžybų.

Bėgantiems trumpesnius nuotolius ir besitreniruojantiems mažiau, reikėtų palaikyti įprastą nuolatinį krūvį iki pat varžybų. Treniruočių intensyvumo mažinti nerekomenduojama, nes įdirbis gali būti per mažas. Ryškus krūvio didinimas taip pat nėra skatinamas, nes gali turėti neigiamų pasekmių sveikatai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *