Bėgimo nauda

Pasirinkus bėgimą

Bėgimas yra naudingas sveikatai bei figūrai !  Jis populiarėja ir masiškėja, bėgimas anksti rytą  išverčia žmones iš lovų taip pradedant žvalią dieną, ar atpalaiduoja ir nuima stresą vakare. Bėgioti galima parke, miške, stadione netoli savo savo namų, po vieną ar su draugais. Šis lisvalaikio praleidimo būdas gerina savijautą, regulioja kūno apimtis ir  degina papildomus kilogramus.

Nauda

Bėgimas – tai puiki aerobinė treniruotė, kuri didina ištvermę , bėgimas naudingas širdies-kraujagyslių sistemai, degina riebalus ir pagerina bendrą organizmo energetiką. Visos organizmo ląstelės intensyviau aprūpinamos reikiamomis medžiagomis, stiprinama imuninė sistema ir stangrinama oda. Kojų raumenų tonusas bei pagreitinta medžiagų apykaita padeda išvengti arba net atsikratyti celiulito.

Laukas ar sporto klubas?

Lietuvoje dažniai  lyja lietus, sninga, oras ne visada palankus bėgimui. Esant blogoms oro salygoms ar šaltą žiemą parkus ir kiemus kartais pakeičia treniruoklių salės su begale bėgimo takelių bei programų. Sudaromos specialios grupinės treniruotės ant bėgimo takelių, kuomet žmonės vaikšto ir bėgioja ne vien tik tiesiai, bet ir su sudėtingumo padidinimu. Daug kas įsigijo ir pastatė savo miegamajame kardiotreniruoklius, tikėdamiesi atsikratyti viršsvorio stebuklingos mašinos pagalba. Nors dažnai jie tampa rūbų džiovykla, ar nereikalingu daiktu, užimančiu papildomą kambario erdvę ir renkančiu ne bėgiko prakaitą, o dulkes. Treniruotes gryname ore jei leidžia oro sąlygos turi savų privalumų, nauda – sutaupoma, nemokant abonementinių mėnesinių mokesčių, nereikia gaišti laiko iki salės, galima treniruotis neprisirišant prie nustatyto laiko, o pasirinkti sau tinkamą. Be to, priversti save savarankiškai sportuoti, jau yra ištvermės bei ryžtingumo ugdymas.

Apranga ir tinkama avalynė

Tinkamai apsirengę jūs patirsite bėgimo malonumą bei naudą sveikatai. Sportiniai bateliai, tikriausiai yra svarbiausia sportinio kostiumo dalis. Jie privalo storesniu padu su i amortizuojančiomis sistemomis kulne, fiksuoti sanarį. Pirkite bėgimo batus specializuotuose parduotuvėse kur jums patars ir padės išsirinkti sau pagal pėdos tipą, tinkamą avalynę. Pirkdami bėgimo batus atkreipkite dėmesį i užrašą „running“ – begimui. Būtų privalumas, jei prieš perkant avalynę išsitirtumėte savo pėdą specialiu skeneriu, tyrimai dažnai sporto prekių parduotuvėse atliekami nemokamai. Apranga privalo būti, patogi, nevaržyti kūno judesių bei “kvepuojanti”. Nerekomenduojama  dėvėti keletą kostiumų , siekiant saunos efekto. Geriau apsirenkite   gerai garinančius prakaitą marškinėlius bei kuną vėdinantį sportinį kostiumą. Sportinių prekių gamintojai leidžia pasirinkti platų sportinių drabužių spectrą, tinkamą treniruotis ir žiemą. Tinkami drabužiai leis jums jaustis šiltai ir komfortiškai. Šaltuoju metų laiku nepamirškite kepurės bei pirštinių.

Nuo ko gi pradėti  ?

Jei Jūs turite papildomą viršsvorį, iš pradžių teks greitai vaikščioti. Pradėti bėgimą geriau tokiu būdu – keletas minučių lengvo lėto bėgimo pakeičiant jį greitu  ėjimu. Tokiu tempu stenkitės judeti apie 15 (penkiolika) minučių. Antrą ir trečią savaitę laiką galite  pailiginti iki 20 (dvidešimt) minučių, ketvirtą savaitę iki pusvalandžio. Jusų galutinis tikslas — 2 valandas per savaitę suskirstyti į  3-4(tris0 keturias) dienomas po 30-40 minučių.

Kaip bėgioti teisingai ?

Kūną laikykite tiesiai, nesusilenkite ir nesvirkite į priekį , nesusilenkite per juosmeny, galvos neatloškite atgal, ją laikykite tiesiai. Akimis visada žiūrėkite tiesiai prieš save, niekada nežiūrėkite sau po kojomis, nuleidus galvą. Laisvai, ritmingai judinkite rankas, jas laikykite sulenktas per alkūnes, kumsčius suspauskite natūraliai ne stipriai. Žingsnių plotį pasirinkite tokį, kad jis būtu natūralus, ir tai nesuteiktų papildomos įtampos. Jei pradėsite judėti per greitai, kūnas siųs jums signalą apie skausmus šone. Begiokite tokiu greičiu, kad Jūs laisvai galėtumėte kalbėti. Pėdas statykite tiesiai, ir nuo kulno. Kvėpuokite ritmingai, natūraliai, padejus ranką ant krūtinės – ji privalo matomai judeti, kad iškvėpimas butų pilnas.

Baigus treniruotę, būtina atlikti keletą raumenų tempimo pratimų.

Gero bėgiojimo !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *